Co dalej ze stosowaniem w Polsce kontrowersyjnego środka chemicznego o nazwie Glifosat
Co dalej ze stosowaniem w Polsce kontrowersyjnego środka chemicznego o nazwie GlifosatOdsłon: 1290 | Ocena: 55 | Czas: 15m 52s |


Szukaj
Dyskusja:


Co dalej ze stosowaniem w Polsce kontrowersyjnego środka chemicznego o nazwie Glifosat Sam glifosat jest dużo mniej toksyczny od samego herbicydu Roundup w który występuje. Gdyby polać rośliny samym glifosatem to niewielka część by uschła. Formuła Roundupu zawierająca np surfakanty sprawia że dobrze wnika przez błony komórkowe (analogia do nieszczelnych jelit u ludzi). Desykacja zbóż powinna być natychmiast zakazana - dotyczy to głównie w Polsce: Prosa, Gryki, Pszenicy, strączkowych, rzepaku - niektóre kraje w Europie np Włochy już tego zakazały.
jeszcze jeden dowód na skorumpowanie mafii rządzącej PoPis trzymającymi za korporacjami nie bacząc na zagrożenie zdrowia i bezpieczeństwa naszego Narodu ! Tak jest też ze zmuszaniem do szczepień , które łamią prawo a mimo to wprowadzili nakaz ! Sanepid zamiast dbać o nasze zdrowie to stał się dystrybutorem szczepionek i wszystkiego co im korporacje zasugerują - nie posiadając żadnych wiarygodnych badań że są bezpieczne ! No a przecież wystarczy zakazać , glifosatu , GMO w każdej postaci i innych szkodliwych specyfików - dla dobra i bezpieczeństwa Polaków ! Powinni wszyscy siedzieć w pace i skonfiskować im majatki ! Z marketami i bankami itd jest to samo ! nawpuszczali ich jak nikt - po co ? zeby zniszczyć nasz handel i rolników !
Firma Bayer AG w Niemczech produkuje roundup od 1974 roku i kazdy moze kupic w kazdym sklepie ogrodniczym, ile chce !!!
Przypuszczam , ze w Polsce tez od dawna jest stosowany, tylko nikt o tym nie möwil, a przede wszystkim Rolnicy ukrywali. Zrobilo sie glosno od Momentu wprowadzenia roslin zmienianych genetycznie, jak soja, rzepak, pszenica, ziemniaki i wiele innych innych w miedzy czasie. Stosowane jako pasza dla zwierzat i ryb, i sprzedawane takze i Polsce. W polaczeniu z glyfosatem, hormonami i innymi antybiotykami to mieszanka smiertelna. Ja widze tutaj zagrozenie !!!! I nie w samym glyfosacie.
Glifosat ... nie Glisofat ......Pani redaktor